Contact Us

Wzrost zainteresowania magazynami w Łodzi

Mar - 20 | | No comments. | Blog

Tulipan Park ŁódźZauważalny jest trend wzrostowy jeśli chodzi o zainteresowanie powierzchniami magazynowymi do wynajęcia na terenie Łodzi i okolic. Wyraźnie widać zwiększone zainteresowanie wśród inwestorów. Taka sytuacja ma miejsce we wszystkich dużych miastach Polski, ale do tej pory województwo łódzkie nie wykazywało aż tak wielkich ruchów.

Co ma wpływ na popularność danego regionu?

W sektorze rynkowym związanym z wynajmem magazynów bardzo duże znaczenie ma przede wszystkim dostęp do dobrej infrastruktury drogowej. Jeśli w pobliżu obiektów logistycznych nie ma głównych węzłów komunikacyjnych lub chociażby bezpośredniej drogi łączącej park logistyczny z np. autostradą wówczas taka lokalizacja jest na straconej pozycji, lub będzie wzbudzała zainteresowanie jedynie wśród niewielkich inwestorów.

Poza dobrą infrastrukturą drogową znaczenie ma też całe otoczenie obiektów – ten element wpływa na popularność powierzchni biurowych. Dlaczego te biura, które są w bliskim otoczeniu restauracji, kin czy dużych miejsc handlowych cieszą się takim zainteresowaniem? Dlatego, że firmy poszukują takiego biura, które będzie zapewniało jej pracownikom pełen dostęp do miejsc kultury i kulinarii. Popularne centra usług biznesowych wybierają jednak takie lokalizacje, które starają się uatrakcyjniać swoją ofertę i promują swoje otoczenie i miejsce do życia. Dlatego też Łódź nie jest w czołówce takich miast, nie są tutaj organizowane takie konkursy jak np. „grunt na medal” – taka inicjatywa została zorganizowana na Śląsku.

Działki po inwestycje również popularne

Wiadomo, jak się ma sprawa w sektorze magazynów, a jak to jest z działkami inwestycyjnymi? Również tutaj widać chęć pozyskiwania nowych gruntów – szczególnie na obrzeżach większych miast. Najczęściej terenów inwestycyjnych poszukują firmy motoryzacyjne oraz związane z sektorem maszynowym. Są w Polsce regiony, gdzie większymi terenami interesują się na prawdę bogaci inwestorzy, nie mający obaw przez inwestowaniem np. w powstanie nowych hoteli czy też aquaparków.

Magazyny wciąż na topie

Ciągły rozwój gospodarki w naszym kraju, napływ nowych inwestorów z zagranicy powoduje, że magazyny, również te w Łodzi są ciągle na topie. Pojawiają się nowi najemcy dużych powierzchni z różnych branż. Jeśli deweloperzy będą stawiali na nowoczesne parki magazynowe, dbając o doskonały dostęp do infrastruktury drogowej wówczas jest pewne, że nasz rynek będzie się cieszył niesłabnącą popularnością.

css.php