Contact Us

Magazyny w Łodzi coraz popularniejsze

Cze - 26 | | No comments. | Blog

Panattoni Business Center Łódź
W ostatnim miesiącu miało miejsce podsumowanie branżowe dotyczące rynku magazynowego w Łodzi. Nasi klienci bardzo często składają zapytania dotyczące wynajmu magazynu w tej części Polski. Dlaczego magazyny w Łodzi cieszą się coraz większą popularnością i jest ciągłe zainteresowanie nowymi powierzchniami do wynajęcia w tym mieście?

Wiąże się to przede wszystkim z dużą perspektywą jeśli chodzi właśnie o rozwój tego regionu, w skład którego już teraz wchodzi wiele nowoczesnych powierzchni logistycznych, czekających na najemców, a perspektywa rozwoju jest bardzo dobra. Łódź wyrasta na jeden z prężniej rozwijających się regionów jeśli chodzi o logistykę. W obrębie tego miasta widać zadowalającą poprawę całej infrastruktury co wpływa pozytywnie na wzrost liczby zatrudnienia jeśli chodzi o branżę logistyczną. Magazyn w Łodzi poszukują większe i mniejsze zagraniczne i regionalne firmy. Analizując branżę logistyczną można zauważyć nie tylko wzrost zatrudnienia w zakresie obsługi magazynów, ale również poszukiwani są ludzie do samej budowy nowo powstających centrów logistycznych. Cała aglomeracja Łódzka ma przed sobą świetlaną przyszłość jeśli chodzi o rozwój logistyki. W skali Europejskiej można również zauważyć nasilający się rozwój Polski jeśli chodzi o przewozy międzynarodowe, w tym sektorze rynkowym zanotowaliśmy skok na pierwszej miejsce w Europie posiadając ponad dwudziestoprocentowy udział w przewozach na arenie międzynarodowej. Jak wiadomo, ten segment rynku wpływa również pozytywnie na rozwój nieruchomości magazynowych. Całe zaplecze logistyczne jest bardzo powszechnie wykorzystywane w transporcie.

Niezaprzeczalnie wpływ na rozwój infrastruktury magazynowej w okolicy ma również rozwój tutejszego lotniska, które zwiększyło przewóz cargo znacząco w porównaniu do poprzedniego okresu i ciągle w dalszej perspektywie są dalsze zmiany. Łódź wzbogaciła się także o bezpośrednie połączenie kolejowe z Chinami, co również wpłynie na atrakcyjność regionu.

W ostatnim czasie wybudowane zostało sporo magazynów również pod Łodzią. Obecnie są one do wynajęcia, między innymi w Wolborzu – miejscowości znajdującej się w okolicy Łodzi. Spadek jeśli chodzi o zasoby ludzie w branży magazynowej zanotował jednak Stryków. Jednak wszystko nadrabia Łódź, gdzie magazyny do wynajęcia czekają na swoich najemców a ludzie często przeprowadzają się właśnie do stolicy województwa łódzkiego, dzięki czemu rozwijać się może wykwalifikowana kadra związana z branżą logistyczną.

css.php